لیزر اینفرارد IR
لیزر اینفرارد IR
آگوست 5, 2018
عفونت های دستگاه تناسلی مردان و چگونگی درمان آن
عفونت های دستگاه تناسلی مردان و راه های درمان آن!!
آگوست 26, 2018

برداشت کشورهای مختلف از چال چال خنده یا گونه  (Cheek Dimple)

به‌ عنوان ‌مثال:

در مردم سنتی آسیایی، چال گونه، نشان دهنده از طالع و بخت و اقبال زیاد فرد است و یا مردم غربی، چال گونه را یک ویژگیمنحصر به‌ فرد و به‌ عنوان زیبایی و بهبود وضعیت ظاهری یاد می‌کنند.

چال گونه به‌ صورت طبیعی به دلیل وجود اشکالی جزئی در عضلات صورت یا فرورفتگی یکی از عضلات گونه به وجود می‌آید.

موقع لبخند زدن، پوست روی عضله‌ای که مشکل دارد به داخل کشیده می‌شود و باعث جدا شدن این قسمت از دیگر قسمت‌های صورت شده باعث ایجاد چال گونه می‌گردد.

شکل ناقص و غیرطبیعی عضله زایگوماتیک ماژور باعث ایجاد چال گونه می‌گردد.

در حالت عادی‌، عضله از یک سر به استخوان گونه و از سر دیگر به گوشه ی لب متصل است. در افراد دارای چال گونه‌ ،این عضله در سری که به گوشه ی لب متصل می‌شود دو تنه یا دو سر پیدا می‌کند که یکی به گوشه ی لب (جای طبیعی خود) و دیگری (تنه یا سر اضافی) به بافت نرم مجاور گوشه ی لب متصل می‌شوند. در هنگام لبخند با انقباض، سر عضله‌ای که به گوشه لب متصل است، کشیده شده و حالت لبخند به وجود می‌آید و با انقباض سر اضافی (سر ۲) که به بافت نرم متصل به پوست، وصل است ،باعث ایجاد چال گونه با کشیدن پوست می‌شود.

چال گونه یک صفت ارثی است .به این صورت که اگر پدر و مادر فردی چال گونه داشته باشند، احتمال اینکه در آن فرد نیز ،این صفت بروز کند بسیار زیاد است.

در افرادی که صورتی چاق دارند نیز ممکن است چال گونه پدیدار شود که در اثر جمع شدن چربی در صورت این اتفاق می‌افتد و جنبه ارثی ندارد و با لاغر شدن صورت، چال گونه نیز از بین می‌رود. هر چه سن افزایش پیدا کند چال گونه کمتر می‌شود به‌گونه‌ای که در سنین بالا این چال از بین می‌رود.از چال گونه امروزه به‌عنوان یک فاکتور جذابیت و زیبایی یاد می‌شود که می‌توان با عمل جراحی یا ورزش نیز به وجود آید.

تماس با ما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *