تزریق بوتاکس

برای برخی این سوال پیش می آید که بوتاکس چیست؟ بوتاکس شکل تغییر یافته سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. این باکتری به طور معمول، باعث مسمومیت غذایی میشود، اما با تغییر ساختمان این سم، دارویی به نام بوتاکس به دست آمده است که فواید دارویی متعدد و روزافزونی دارد. بوتاکس در واقع اسم تجاری این دارو است که توسط شرکت آلرگان آمریکا ساخته میشود . در سایر کشورها این دارو به اسامی دیگری تولید می شود که معتبرترین آنها در ایران نیز موجود است. تزریق بوتاکس به تنهایی معمولاً در درمان چروکهای خفیف تا متوسط و زیباسازی پوست صورت تاثیر دارد و بوتاکس پیشانی برای افرادی که دارای خطوط عمیق ترند، اغلب ترکیبی بوده تا نتایج درمانی بهتری حاصل شود. همچنین برای درمان تعریق زیاد و تناسب اندام بعد از زایمان کاربرد دارد.

مرکز لیزر باران به دلیل سابقه بیش از ۲۵ سال در حوزه پوست و مو این نوید را به مراجعین محترم می دهد که از بهترین برند های بوتاکس در بازار استفاده کرده و میزان جواب دهی در بالاترین سطح می باشد .


برای درمان خطوط ایجاد شده در پوست معمولا از روش های مختلفی استفاده می شود . یکی از درمان های به روز و بیشترین نوع درمان تزریق بوتاکس می باشد. در این روش سم رقیق شده بوتولونیم از طریق یک ماده حامل در عضله مورد درمان تزریق شده و باعث فلج موقت عضله می شود . این کار باعث می شود انقباضات در پوست کم شده و پوست در ناحیه دارای چروک فرصت بیشتری برای بازیابی پوست داشته باشد . با توجه به انواع برند های موجود در بازار بایستی مراجعین محترم دقت داشته باشند که از مراکز درمانی معتبر و پزشکانی با سابقه اطمینان حاصل نمایند . تزریق بوتاکس در درمان موارد دیگری از قبیل تعریق کف دست ، تعریق زیر بغل همچنین فلج موقت عضلات پر کار استفاده می شود .

سم بوتولونیم که یک سم بی هوازی است در شرایط آزمایشگاهی و به صورت کاملا امن تولید شده و برای درمان برخی از بیماری های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد . نکته شایان ذکر در این روش این است که قبل از انجام این کار بایستی مشاوره دقیق با پزشک معالج صورت گیرد تا از عدم حساسیت به این دارو اطمینان حاصل گردد.