رنگ کردن مو در چه زمان هایی ممنوع است ؟!
رنگ کردن مو در چه زمان هایی ممنوع است ؟!
شهریور ۱۰, ۱۳۹۷
چگونه برای عید نوروز پوستی شفاف و بدون جوش داشته باشیم ؟!
چگونه برای عید نوروز پوستی شفاف و بدون جوش داشته باشیم ؟!
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷

پرمویی اختلالی شایع است،که تقریبا از هر ۲۰ خانم یک نفر به این بیماری دچار می شود.

پرمویی بیماری نیست بلکه یک نشانه پزشکی است . که می تواند نشان از وجود یک بیماری جدی در خانم ها باشد.

علت اصلی بروز این عارضه در خانم ها، افزایش هورمون های جنسی مردانه در بدن آن ها می باشد. پرمویی در نواحی به وجود می آید که آن قسمت از بدن فاقد مو بوده یا با رشد کمی همراه باشد.

مثالا رویش مو در ناحیه صورت و سینه خانم ها . مقدار موی بدن بانوان ارثی بوده ، و اکثرا مشابه خواهر و یا مادر خود رویش مویشان انتشار پیدا می کند. افزایش هورمون تستوسترون بر طرز انتشار مو در بدن تاثیر می گذارد. و سبب رویش مو در صورت، سینه و چانه می شود.

آیا می دانستید پرمویی اختلالی شایع است!؟

شایعترین نشانه این اختلال ، رویش موی زبر و خشن در نواحی مختلف است .

کلفت شدن صدا ، طاسی ، افزایش جوش های بدن ،کاهش اندازه سینه ها از علائم این عارضه به شمار می آیند. اگر در بعضی نواحی مثل لب فوقانی، گونه ها، چانه،مو به شدت و به طور ناگهانی رشد کند و زیاد شود ، یا زنان حالتی پیدا کنند که صدایشان کلفت شود در این دو صورت باید سریعا نزد پزشک بروند.

بانوانی که به سن یائسگی نزدیک شده اند ،در سال های اول یائسگی، می توانند به رویش مو در ناحیه چانه و صورت مبتلا گردند، ولی این حالت پرمویی تلقی نمی شود.
سندرم تخمدان پلی کیستیک ، پر کاری غده فوق کلیه ، وجود برخی سرطان ها ،مصرف بعضی از داروها، چاقی و وراثت جز عواملی هستند که می توانند باعث بروز پرمویی شوند.

برای تشخیص ، پزشک از راه های متفاوتی مانند آزمایش خون ،سونوگرافی از تخمدانها و غدد فوق کلیه ، استفاده می کند .

روش های درمانی ،بسته به شدت پرمویی، توسط پزشک انتخاب می شوند . این راه ها شامل: لیزر درمانی. دارو درمانی (استفاده از قرصهای ضد حاملگی ،داروهای ضد هورمون مردانه استفاده از کرمهای موضعی ) می باشد.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *